Het voorjaar komt eraan: Kom in beweging!


Dit jaar bestaat onze vereniging alweer 30 jaar.
We kunnen ons scharen achter veel sportclubs die nog langer bestaan en dankzij enthousiastelingen zijn meegegroeid met het dorp en de inwoners.
Met trots kijken we dit jaar terug op wat er bereikt is door iedereen die een inspanning voor de club heeft gedaan.
Bovendien zijn er mooie sportieve vriendschappen ontstaan door het slaan tegen zo’n geel balletje.

Vooruitkijken is echter van groot belang voor het voortbestaan van de club.
Als vereniging hebben we veel te bieden maar er mogen best wat leden bij.

  • Er is geen ledenstop.
  • Iedereen van 5 tot 100 jaar is welkom.
  • Starters en profs (en er tussenin).
  • 2e jaar voor de halve prijs.
  • Jeugdleden tot 16 jaar zijn gratis.
  • Alle dagen/avonden spelen voor 1 prijs.
  • Lessen volgen in groepsverband of individueel.
  • Racketavonden en toernooien.
  • Lid van KNLTB.

Was je vroeger lid en wil je weer lid worden, kan ook.
Hans Harmsen, mede-oprichter en ex-voorzitter van onze vereniging, is weer lid geworden!
Tijd om hem eens wat vragen voor te leggen.

Hans, welkom terug bij TV Wiericke.
Wat heb je in de tussenliggende tijd gedaan om fit te blijven?
Antwoord: Sinds 2014 speel ik golf. Sommige mensen vinden dit geen sport maar vier uur door een baan lopen, zeker in de winter, kan nog behoorlijk wat spierpijn opleveren. Rob Zaal heeft mij destijds gemotiveerd om dit spelletje te gaan doen en daar ben ik hem nog steeds dankbaar voor. Nu loop ik regelmatig met David (en soms Ans) Verweij een rondje op Golfpark Wilnis en inmiddels is Martin Verweij ook aangesloten .


Hoeveel inspanning en moeite heeft het gekost om een tennisvereniging in Nieuwerbrug te krijgen?

Antwoord:  Dat is al een hele tijd geleden. In 1992 ben ik door Rob Zaal benaderd om als penningmeester (ik werkte toch bij een bank) in het oprichtingsbestuur zitting te nemen en ik vond dat wel leuk ondanks dat ik nooit getennist had. Wat ik mij vooral van die tijd herinner is dat we veel lol hadden om het voor elkaar te krijgen. Oneindig veel overleg met de gemeente, gesprekken met aannemers voor de tennisbaan en het zoeken naar een tennisleraar. Daarnaast natuurlijk leden werven en commissies organiseren. We konden maximaal 150 leden bergen en uiteindelijk hadden we 175 aanmeldingen!! Nu haast onvoorstelbaar maar hopelijk kunnen we het ledental bij TV Wiericke weer wat verhogen. De KNLTB meldt inmiddels weer een ledenstijging.

 

Wat was “de club van 100” en hoe krijgen we die weer terug?
Antwoord: De club van 100 was een aantal leden dat jaarlijks een bedrag betaalde om als vereniging wat extra’s te doen. Door de prima financiële positie van de club is dit initiatief een stille dood gestorven maar altijd weer het proberen waard.

Er wordt momenteel serieus onderzoek gedaan naar het realiseren van een padelbaan.
Wat moet er volgens jou nog meer gebeuren om meer mensen op de been/baan te krijgen?

Antwoord: Eerlijk gezegd heb ik geen idee hoeveel jeugdleden er op dit moment zijn maar ik weet wel dat in de eerste 10 jaar van de vereniging op een speelse manier les werd gegeven aan de (school)jeugd in de gymzaal en op de baan. Peter Alphenaar was hier de voortrekker en naast veel kinderen op de tennisclub, leverde dit ook aanloop op van de ouders en dus ook potentiële leden. Onze kinderen waren altijd erg enthousiast zeker over het jaarlijks interne jeugdtoernooi compleet met barbecue en slapen in het clubhuis. Gerichte ledenwerf acties voor jong en oud moeten toch extra leden opleveren zeker nu de Wijde Wiericke verder ontwikkeld wordt.

Met wie zou jij als eerste weer een balletje willen slaan?
Antwoord: Toevallig met David er onlangs nog over gehad om het met mooi weer!!! weer eens te gaan proberen. Maar als je op dit interview doelt dan is het leuk om Ans Verweij eens wat vragen te stellen. Zij is lid van het eerste uur en tennist nog steeds met een clubje vriendinnen. Ik ben benieuwd wat zij van de club vindt.

 

Noteer alvast in je agenda:


Zaterdag 19 maart van 10-16 uur - grote opschoondag van clubhuis en banen en groen!
Dinsdag 29 maart om 20 uur - Algemene Ledenvergadering
Vrijdag 1 april - Opening banen voor het nieuwe seizoen (ijs en weder dienende)
Maandag 4 t/m zondag 10 juli – Wiericke Open Toernooi

 

Wil je ook meedoen, word dan lid en meld je aan via  Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

of via ons contact formulier Lid worden

Sportieve groet namens het bestuur,


Rosika Twiss